Witamy na stronie WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2

0000108567

Nasi sponsorzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Partnerzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Grupa Mateo Mateo Kajaki Płytka wyobraźnia to kalectwo Państwowa Straż Pożarna Medyczne Studium Zawodowe z Puławach International Life Saving Dive Service - Szkoła Nurkowa, Biuro Podróży Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAX-EL w Lublinie

„Bezpiecznie nad wodą” w Apartamentach 4 pokoje w Kazimierzu Dolnym

W dniu 27.08.2016 r. ratownicy naszej Drużyny uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez Pana Zbigniewa Wacławskiego właściciela Apartamentów 4 pokoje w Kazimierzu Dolnym. Akcja pod hasłem „Bezpiecznie nad wodą”, miała na celu zapoznanie najmłodszych i nie tylko z zasadami bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz udzielaniem pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem resuscytacji krążeniowo – oddechowej ( RKO).

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk, radzenia sobie w wodzie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Następnie dzieci mogły obejrzeć pokaz RKO jak również same przeprowadzić zademonstrowane czynności. Po ogromnych staraniach ćwiczeń na fantomie, dzieci korzystały ze sprzętu ratunkowego używanego w ratownictwie wodnym. Końcowym etapem spotkania była część basenowa gdzie zademonstrowaliśmy akcje ratowniczą tonącego, skoki ratownicze, holowanie poszkodowanego, oraz radzenie sobie w sytuacji gdy nie posiadamy profesjonalnego sprzętu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w części basenowej i z dużym zaangażowaniem wcielały się w rolę ratownika, oraz z dużym zawzięciem pływały na wyznaczonym dystansie otrzymując dyplomy i upominki.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Zbigniewa Wacławskiego oraz współorganizatorom imprezy za zaproszenie i miło spędzony czas.

Już teraz zapraszamy na przyszły rok w miesiącach przedwakacyjnych na cykl podobnych spotkań.

© 2016 Łukasz Z.