Witamy na stronie WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2

0000108545

Nasi sponsorzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Partnerzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Grupa Mateo Mateo Kajaki Płytka wyobraźnia to kalectwo Państwowa Straż Pożarna Medyczne Studium Zawodowe z Puławach International Life Saving Dive Service - Szkoła Nurkowa, Biuro Podróży Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAX-EL w Lublinie

O nas

Nasza działalność rozpoczęła się właściwie kilkadziesiąt lat temu, oczywiście Drużyna rozwijała się stopniowo i na miarę możliwości jak na tamte lata. Jesteśmy bardzo dumni że znalazły się wtedy osoby które zakorzeniły początki tej pięknej dziedziny ratownictwa na tej trudnej rzece, gdzie do dziś drużyna istnieje i rozwija się. Dlatego Serdecznie dziękujemy Wysokim Osobom które przyczyniły się do stworzenia i tworzenia tego dzieła, dzięki Wam mieszkańcy Kazimierza Dolnego i okolic czuli się i czują bezpieczniej, i kto wie ile prewencja ratowników, uratowała osób ….Niestety zdarzały się przypadki utonięć ale nikt nie jest w stanie znaleźć się zawsze w tym miejscu gdzie jest natychmiast potrzebna pomoc, nie jesteśmy fenomenami, jednak kiedy widzimy krzywdę ludzką zawsze pomagamy. Jeszcze raz Wielkie Dzięki działaczom!

W miarę upływu czasu Drużyna nabierała różnych wymiarów, raz było lepiej raz gorzej, nowa rewolucja rozpoczęła się w 2007 roku gdzie nasza sekcja nabrała nowych wymiarów. Nie tylko przybyło nowych ludzi jak i sprzętu ratownictwa wodnego, wprowadziliśmy zaawansowane ratownictwo medyczne. To wszystko dzięki naszym świeżo upieczonym przez Puławskie Studium Medyczne, ratownikom medycznym. Przez okres 2008-2012r wypożyczaliśmy na sezon profesjonalny zestaw PSP-R1 z Puławskiego Studium, za co bardzo dziękujemy Pani Dyrektor mgr Annie Berlińskiej. Dzięki tej torbie medycznej nasza skuteczność i profesja zwiększyła się, zabieraliśmy ją na każde patrole na rz. Wisła, kilka razy przydała się w udzielaniu pomocy medycznej. Ratownictwo medyczne w naszej drużynie zaszczepiło się, przyjęliśmy na okresy próbne kolejnych ratowników medycznych, cześć z nich została a część wykruszyła się, jednak prawdziwi zapaleńcy zostali i są do dziś. Nasili ludzi to m.in. bardzo dobrzy sternicy motorowodni, płetwonurkowie, lekarze oraz inni działacze którzy wspierają nas poprzez fachowe porady prawne, techniczne czy administracyjne. Nasza drużyna stała się dość wszechstronną, uczestniczyliśmy w wielu kursach, szkoleniach, przeprowadziliśmy wiele szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych z zakresu ratownictwa wodnego i medycznego w szkołach różnego poziomu kształcenia zaczynając od przedszkoli a kończąc na liceach oraz innych instytucjach czy festynach, zabezpieczamy również każdego typu imprezy na wodzie jak i w okolicy naszej rzeki. Do tych większych imprez możemy zaliczyć np. otwarcie nowego Mostu z obwodnicą w Puławach, są to również co roczne Obchody Dni Puław, Dni Kazimierza Dolnego, Szanty w Porcie Jachtowym. Uczestniczyliśmy w działaniach ratowniczych podczas powodzi na terenie gminy Wilków i Janowca w roku 2010, zdobyliśmy wiele nowych doświadczeń, przykro że niestety w takich okolicznościach. Podczas tej powodzi prowadziliśmy punkt medyczny w szkole podstawowej w miejscowości „Dobre” w którym szczepiliśmy ludność wraz z nauczycielami i słuchaczami Puławskiego Studium Medycznego, udzielaliśmy pomocy medycznej. Pracowaliśmy również jako pomoc logistyczna, jednak naszym głównym celem była ewakuacja ludzi odciętych od lądu, dostarczanie ludności żywności i wody oraz prowadzenie działań z ratownictwa medycznego.

Nasi ratownicy reprezentują co roku WOPR Kazimierz Dolny na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Naszą już tradycją stała się pomoc w organizacji Mistrzostw z Ratownictwa Medycznego i Drogowego które organizuje Medyczne Studium w Puławach gdzie trwają 3-4 dni i rywalizują w nich słuchacze Studium jak i Licencjatów Medycznych z całego Województwa Lubelskiego. Pełnimy rolę sędziów konkurencji, pozorantów jak również typujemy skład reprezentacyjny który startujący w Mistrzostwach.

1 2

© 2016 Łukasz Z.