Witamy na stronie WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2

0000108558

Nasi sponsorzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Partnerzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Grupa Mateo Mateo Kajaki Płytka wyobraźnia to kalectwo Państwowa Straż Pożarna Medyczne Studium Zawodowe z Puławach International Life Saving Dive Service - Szkoła Nurkowa, Biuro Podróży Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAX-EL w Lublinie

Z cyklu „Bezpieczne wakacje” – Szkolenie połączone z pogadanką i pokazem dla Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym.

W dniu 13.06.2016 r. ratownicy kazimierskiej Drużyny Nr 2, przeprowadzili pogadankę połączoną ze szkoleniem, tym razem dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym. Spotkanie zostało podzielone na 2 części, pierwsze dla klas 1-3, oraz drugie dla klas 4-6. Ratownicy przedstawili działalność naszej pracy zawodowej, z omówieniem zasad bezpiecznego korzystania z kąpielisk oraz radzenia sobie w wodzie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy ratowników wodnych, ubrać się w strój ratowniczy, uzbroić łódź ratowniczą, czy np. komunikować się cyfrowo za pomocą naszej łączności. Mogliśmy również z lądu pokazać dzieciakom jak trudna i niebezpieczna jest Wisła, obserwując jej lustro wody. Końcowym etapem było zademonstrowanie sprzętu ratowniczego WOPR oraz pokaz z ratownictwa medycznego.

Dziękujemy Pani Dyrektor oraz kadrze dydaktycznej wraz z uczniami szkoły za miło spędzony czas.

© 2016 Łukasz Z.