Witamy na stronie WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2

0000108575

Nasi sponsorzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Partnerzy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Grupa Mateo Mateo Kajaki Płytka wyobraźnia to kalectwo Państwowa Straż Pożarna Medyczne Studium Zawodowe z Puławach International Life Saving Dive Service - Szkoła Nurkowa, Biuro Podróży Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAX-EL w Lublinie

Szkolenie NoVo Aleksandryjskie puławskich kadetów klas mundurowych

W dniu 18.03.2017r, Ratownicy WOPR, Kazimierskiej Drużyny Nr 2, przeprowadzili szkolenie dla licealnych klas mundurowych z puławskich "szpulek". Podczas szkolenia omówiliśmy działalność naszej drużyny, przedstawiliśmy możliwość uzyskania stopni ratownika WOPR. Następnie omówiliśmy zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk oraz radzenia sobie w wodzie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Zwróciliśmy w szczególności uwagę na rzekę Wisła, w omawianiu zagrożeń. Uzupełnieniem szkolenia teoretycznego był pokaz z ratownictwa medycznego ( BLS po incydencie utonięcia oraz ewakuacja poszkodowanego z wody z podejrzeniem urazu kręgosłupa). W drugiej części praktycznej zaprezentowaliśmy, techniki ratownicze, od skoków, przez techniki holowania, po akcje ratownicze. Końcowym etapem były ćwiczenia kadetów w wodzie oraz przy fantomie, z zaprezentowanych wcześniej przez nas umiejętności.

Serdeczne podziękowania dla uczniów szkoły, a w szczególności dla Pana opiekuna grupy, Mariusza Marka, za zaproszenie, jak również miło spędzony czas.

© 2016 Łukasz Z.